redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Nowości na rynku światowym.

źródło: https://www.schmalzlerfranzl.de

Od 1 czerwca bieżącego roku, tabaczarze będą mogli cieszyć się kolejną tabaką z fabryki braci Bernard. Tym razem będzie to Charivari.

Od czasu wejścia w życie felernej dyrektywy unijnej, częściej udaje nam się spotkać ze zmianami nazw wyrobów tytoniowych, które znaliśmy do tej pory - dla przypomnienia chodzi o zakaz umieszczania aromatu na opakowaniach. W większości przypadków Bernard Schnupftabak Gmbh nie miało z tym trudności, szczególnie gdy zna się ich zamiłowanie do wymyślania ciekawych nazw. 

Jak dowiadujemy się bezpośrednio ze strony producenta, Charivari ma być wyrobem zawierającym w sobie mentol, a wisieńką na torcie ma być - aromat wiśniowy. Na podstawie tego opisu już możemy być nieco przekonani, że będziemy mieć do czynienia z całkiem ciekawym halb-schmalzlerem.

Nie jest to oczywiście pierwszy raz kiedy na rynek zostaje wypuszczona tabaka o takiej nazwie. Charivari zrobiła już kilkadziesiąt lat temu... ta sama firma. Sądząc po napisie, który był umiejscowiony na starym opakowaniu był to najzwyklejszy schmalzler. Tabaczarze, którzy jakimś cudem mieli okazję obcować ze starszą wersją tego produktu muszą zatem już teraz być wyczuleni, że raczej nie będzie to ten sam przysmak co dekady temu.

Sama nazwa "Charivari" bierze się od srebrnego (rzadziej posrebrzanego) masywnego łańcuszka jubilerskiego, do którego przymocowuje się różnego rodzaju wisiorkowe ozdoby w postaci klejnotów, monet, rogów, poroży, zwierzęcych łapek, karaluchów czy zębów. Tradycyjnie jest noszony przez mężczyzn na sznurku tradycyjnego lederhosen. Charivari służyły jako biżuteria lub talizman dla udanego polowania i były cennym symbolem statusu dla rolników.

Sam wizerunek owej biżuterii jest głównym motywem tak starej, jak i nowej etykiety od braci Bernard.

Wyraź swoje zdanie na forum: http://www.top25snuff.com/forum/7-stragan-roznosci/199-co-nowego-na-rynku-%C5%9Bwiatowym.html

 

 Autor: Filek